Αθλητικές εκδηλώσεις - gymnasio_kolindrou

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κύριο Μενού:

Διοργάνωση 3ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων αναγνωρίζοντας την αναγκαιότητα υιοθέτησης ενός πιο δραστήριου τρόπου ζωής των παιδιών και εφήβων και στην προσπάθεια να παρακινήσει τους μαθητές να συμμετάσχουν σε οποιοδήποτε είδος φυσικής δραστηριότητας με απώτερο στόχο τη βελτίωση της φυσικής κατάστασης, την καλλιέργεια ή/και ενίσχυση της ευεξίας , υιοθετεί το σύνθημα της Μαθητιάδας ως λογότυπο της 3ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού για το 2016-2017 : «Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους»
Με βάση τα παραπάνω στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 4 Οκτωβρίου με επιτυχία η Διοργάνωση της 3ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.
Οι Δράσεις που υλοποιήθηκαν ήταν οι παρακάτω:
1. Καλαθοσφαίριση
2. Ποδόσφαιρο